16 Mart 2018 Cuma

author photo

Devlete karşı tüm insanların sorumlulukları ve yükümlükleri vardır. Bunun yanı sıra devletin de üzerinde yaşayan ve her türlü vergiyi ödeyen halkına karşı yükümlülükleri vardır. Bu yükümlülüklerden en önemli barınmanın sağlanmasıdır. Türkiye devleti aldığı göçler dahilinde büyük şehirlerin yanında küçük şehirlerde de yerleşmeye tabi olmuştur.

Var olan yapıların ve mimarlık faaliyetlerinin yetersiz kalması sonucu barınma isteklerinin hal olması için sahibinden satılık arsa ve araziler sahiplerinden alınarak bu alanlara gereken her türlü imkanlar yaratılmaya başlanmaktadır. Bu alanlar insanların en çok ihtiyaç duydukları mekanların yapımı ile azaltılmaya çalışılmaktadır. Arazilerin değeri kadar bir bütçe karşılığında satın alınması ile büyük alanlar oluşmaktadır.

Sahibinden Satılık Arsa Talep Ve İhtiyaçlara Cevap Verebiliyor

Devletin yerleşim alanına çevirmeye başladığı kırsal alanlarda yer alan arsaların da değerlendirmeye açılması için satılık arsa ilanları devlet tarafından da hızlı bir şekilde değerlendirilmeye alınmaktadır. Gereken her türlü işlemler halledilerek arsa sahiplerine dönümleri başına bir ücret verilmektedir. Kazanımın adı olarak da bir başka şekilde de incelenmektedir.

Satılan her bir arazinin ve arsanın bulunduğu alanda en çok ihtiyaç duyulan alanların veya konutların sayısı da belirlenmektedir. Sahibinden satılık arsa satılmaya başladığı ve ilan sayfasına girdiği andan itibaren devlet eli ile gerçekleşmeye devam etmektedir. Bir amaç ve kazanç durumunun da oluşması ile arsa sahipleri arsalarını satmaya teşvik edilmekte ve ihtiyaçlara cevap verilmek amaçlanmaktadır.

Sahibinden Satılık Arsa İlanı İle Arsa Sahipleri Kazançlı Bir Yatırımın İçinde

İnsanoğlu elinde bulundurduğu alanların, yapıların ve arsaların önem kazanmasını istemekte ve beklemektedir. Birçok arsa sahibi gelişen Türkiye şartlarını değerlendirerek arsalarını uygun zaman diliminde satışa sunmaya başlamıştır. Artan talebin farkında  olan arsa sahipleri ilan sayfalarına sahibinden satılık arsa adında bir ilan koymakta ve arsalarının dönümlerini, özelliklerini yapısını belirtmektedir.

Satış koşullarının arazi sahiplerinin istekleri dahilinde yayınlanarak ilgili kesimlere ulaşması ile sahibinden satılık arsa ve araziler kısa sürede satış işlemlerini tamamlamaktadır. Devletin de dönüm başına ücret ödediği arsaların varlığı ve konut yapımında araç olarak kullanılması da bir başka etkenler arasındadır.

Devam Eden Bir Süreçte Satılık Arsa Sayısının Artışı

Bir alan ve arazi sınırları içinde insanların konut isteklerine cevap vermeleri satılığa çıkartılan arsaların hangi oranda ev ve daire yapımında kullanılacağı ile belirlenmektedir. Türkiye arazi ve arsa bakımından zengin bir ülkedir. Bu avantajı elinde bulundurması hem ülkeye kazanç sağlamakta hem de arsa sahiplerinin maddi bir kazanım elde etmesine imkan tanımaktadır. Devam eden ve ilerleyen bir süreçte devlet ile insanların bir alanda bir konut ihtiyacı çevresinde birleşmesi gözle görülür bir tablonun sürekliliğini göstermektedir.


*Bu sitede yazı yayınlatmak için tıklayın!
Önizle
Sosyal Sorumluluk

Bu yazımız için 0 yorumlar


EmoticonEmoticon

Next article Next Post
Previous article Previous Post

Reklam

Önizle
 
Önizleme
Bumerang - Yazarkafe