Daha genç göstermenin sırları! - Yaşam Cafe

Daha genç göstermenin sırları!
Kim yaşından daha genç görünmek istemez ki? Eğer kimliğinize bakmadığı sürece kimsenin yaşınızı öğrenmesini istemiyorsanız zamanın karşısında duracak güzellik kurallarını keşfetmelisinizYaz mevsimi gibisi var mıdır? Sıcak havanın etkisiyle kendinizi güneşin kollarına bırakır, kimi zaman denizde kimi zaman yeşilliklerde doğanın tadını çıkarırsınız. Fakat aynı zamanda güneşin etkilerinden korunmak ve yaşlanmaya karşı mücadele etmek zorundasınızdır. Çünkü yaz mevsiminde cilt yaşlanması üzerindeki çevresel etkiler daha da artar.


GÜNEŞTEN KORUNUN
Zamana meydan okumak istiyorsanız işe güneşten korunarak başlamalısınız. Evden çıkmadan önce mutlaka güneş koruyucu bir kremi yüzünüze sürmelisiniz. Çünkü, güneş yaşlanmayı hızlandırır. Yüzünüzü nemlendirirken göz çevrenizi de unutmamalısınız. Böylece kırışıklıkların oluşmasını engellemiş olursunuz.


VÜCUDUNUZU GÖSTERİN
Her zaman kapalı kıyafetler altında kendinizi saklamak sizi yaşlı gösterir. Bu nedenle cesur olmalı ve bronz bacaklarınızı gösterecek etekler, elbiseler giymelisiniz. Eğer bacaklarınız beyazsa bronzlaşmaları için bronzlaştırıcı ürünlerden kullanabilirsiniz.TIRNAKLARI RENKLENDİRİN
Genç görünmek istiyorsanız tırnaklarınızı unutmamanız gerekir. Nasıl mı? Onları klasik renklere boyamak yerine yaşınızı daha genç gösterecek renklere boyayarak. Örneğin pembe ya da kırmızı tonlarını seçebilirsiniz.MAKYAJI UNUTMAYIN
Makyaj, güzel görünmenizi sağlasa da makyaj sonrasında titiz davranmak da çok önemlidir. Cilt makyajdan sonra mutlaka çok iyi temizlenmelidir.


KURUMAYI ENGELLEYİN
Yıllar geçtikçe cildiniz parlaklığını yitirmeye başlar. Özellikle yaz aylarında dışarıda geçirilen zaman artar; bu da daha fazla güneş ışığına maruz kalmak demektir. Güneş ışığına maruz kalmak da, cildin kurumasına neden olur. Bu durumdan kurtulmak için düzenli olarak cildinize peeling uygulaması yapmalı ve cildinizdeki ölü deriden kurtulmalısınız.


GÖZLERİ KORUYUN
Gözleri güneşten korumak çok önemlidir. Göz çevresindeki kırışıklıklar sizi olduğunuzdan yaşlı gösterecektir. Bundan kurtulmanın en iyi yolu ise ultraviyole ışınlarından koruyan bir güneş gözlüğü kullanmaktır.


UYGULAMALAR
• Peeling
Cilt yaşlanmasının önüne geçen uygulamalardan biri peeling’dir. Bu uygulama ile yaşlanma etkileri giderilirken, ciltteki lekelerin, sivilce ve izlerinin, siyah noktalarn, çukur izlerin, ince kırışıklıkların tedavisinde başarılı sonuçlar alınıyor.
• Dolgu
Cilt ile uyumlu, test gerektirmeyen, güvenli birtakım dolgu maddeleri kullanarak mevcut kırışıklıklar yok edilebiliyor.
• Botoks
Özel bir bakteriden üretilmiş, doğal, saflaştırılmış protein esaslı bir ilaç olan Botox ile mevcut Kırışıklıklardan kurtulmak mümkün. Özellikle kaş çatma, alın ve göz çevresi kırışıklıklarında bu uygulamadan çok iyi sonuçlar alınıyor.✎ Dileklere kavuşmanın etkili yolunu öğrenmek istiyorsanız tıklayın.

0 Yorumlar

Reklam **** Tanıtım
Bumerang - Yazarkafe