Yeni aşklara hazır olun - Yaşam Cafe

Yeni aşklara hazır olun

Uzun ve yorucu bir kış mevsimi oluyor ama yaz gelecek ve bu aylarda yeni bir aşk aramaktan ve bulmaktan daha güzel bir şey yoktur.

Kendinizi biri ile birlikte olmak için hazırlayın

Biri ile çıkmak bazı yetenekler gibidir, pratik yapmazsanız işler karışabilir. Bütün kış ayları boyunca içe kapanmışsanız yetenekleriniz düşüşe geçmiş olabilir.

Başkasında sizi etkileyecek davranışları düşünerek kendinizi biri ile çıkmaya hazır hale getirin. Mutlu bir heyecan mı yoksa pozitif bir izlenim mi? Etrafınızda komik birinin olması mı? Muhtemelen! Şimdi kendinize heyecan katmanın ve dışardaki insanların sizi nasıl gördüğünün farkına varmanızın tam zamanı. Hala kışın etkisinden kurtulamamışsanız ve negatif düşünüyor ve davranıyorsanız çevrenizdeki insanlar da sizi böyle görüyorlardır.

Biraz güven yaratın

Kendinize güvenmelisiniz. En iyi üç özelliğinizi düşünün. Belki çok iyi bir dinleyicisinizdir, birçok hobiniz vardır ya da gece bir bara gittiğinizde ordaki en iyi dans edenlerden birisinizdir. Bunu sabah rutininizin bir parçası yapın ve kapıdan çıkmadan önce güzel özelliklerinizi düşünün.

Ayrıca, sol omuzunuzda oturan ve size negatif şeyler söyler minik şeytanın farkına varın. Onu susturun ve size daha nazik bir sesin bişiler yapmanızı söylediğini düşünün.

Vücut dili

Birini etkilemenin en önemli yollarından biri vücut dilidir. Eğer etrafta, iş yerinizde, arkadaşlarınızla bir yere gittiğinizde dışa kapalı bir vücut dili sergiliyorsanız dışarıya "Bana sakın yaklaşma!" mesajı verirsiniz.

Bunun aksine dışarıya olumlu bir mesaj vermek istersiniz. İnsanların sizden etkilenmelerini istiyorsanız etrafta kendine güvenen bir şekilde yürüyün ve gülümseyin. Bay doğru ile ne zaman karşılaşacağınızı bilemezsiniz.

Bir barda ya da bir mekanda size çekici gelen birini gördüğünüzde ona gülümseyerek bakın. Bir kere göz göze geldikten sonra bir kaç dakika başka bir yere bakın ve sonra yeniden onun gözlerinin içine bakın. Ve üçüncü kez göz göze geldiğinizde ona gülümseyin. Bunu yaptığınız zaman karşınızdaki insana onunla ilgilendiğinizi anlatan gizli bir mesaj göndermiş olursunuz. 

Fırsatları düşünün

Yeni biri ile tanışmak için her türlü imkanı değerlendirin. Bekarların yaptığı en büyük yanlışlık sürekli aynı yerlere gitmek ve hep tanıdıkları kişiler ile görüşmektir.

Arkadaşlarınızla birlikte yeni yerlere gidin. Ama şunu da unutmayın ki büyük gruplar halinde dolaşırsanız karşınızdakini korkutabilirsiniz. Bir arkadaşınız ile çıktığınız zaman yeni biri ile tanışma şansınız daha yüksek olacaktır.

Aşk değil, eğlence arayın

Dışarıya çıktığınızda evleneceğiniz erkeği, ruh eşinizi ve hayatınızın aşkını ararsanız hayal kırıklığına uğrarsınız. Fakat dışarıya çıktığınızda eğlenceli birini arasanız çekici görünürsünüz. Evet tabiki düzenli bir ilişki arıyorsunuz ama karşınızdaki insanı korkutmak istemezsiniz. Evlilik ve bebek planlarınızı bir kenara bırakın ve eğlence için dışarı çıkın.

Reddedilmek başarısızlık değildir

Son olarak, biri ile flört ettiğinizde o kişi sizi geri çevirdiğinde ne olur? En kötüsü bu olayı kişisel olarak algılamanız olacaktır.

Sizinle birlikte olmak istememesinin yüzlerce nedeni olabilir. Yeni bir ilişkiden çıkmış olabilir, çok çalışıyor olabilir ya da onun aradığı tipe sahip olmayabilirsiniz.

Sizde bir zamanlar sizinle flört etmek isteyen birini reddetmiş olabilirsiniz O yüzden bunu kişisel olarak algılamayın. Hemen harekete geçin ve reddedildiğinizi unutun. İyi şanslar dışarıda herkes için uygun biri var! 

Kaynak:ivillage.mynet.com

✎ Dileklere kavuşmanın etkili yolunu öğrenmek istiyorsanız tıklayın.

0 Yorumlar

Reklam **** Tanıtım
Bumerang - Yazarkafe