Kadınların cazibe sırrı: Kırmızı ruj - Yaşam Cafe

Kadınların cazibe sırrı: Kırmızı ruj

konu baslikDolgun kırmızı dudakların etkisi, göründüğünden daha büyük!


Her kırmızı halı etkinliğinin veya ödül töreninin ortak özelliği; Hollywood yıldızlarının Marilyn Monroe'dan beri en sık kullandığı trend olan kırmızı dudaklardır... Peki, kırmızı ruj neden bu denli popüler? Ünlüler farkında olmayabilir, ancak kırmızı dudakların kariyerlerini, ilişkilerini ve genel olarak hayatlarını etkilediği kesin. İşte bu görünümle istediklerinizi lehinize çevirmenin yolları.

Patronun dikkatini çekin 
Trafik ışıklarının, itfaiye araçlarının ve diğer ikaz işaretlerinin kırmızı olmalarının bir sebebi var! Psikolog Andrew Elliot, insan beyninin renkleri fark ederek ilgi göstermek üzere programlandığını belirtiyor. Mercan renkli alt tonlara sahip kırmızılar ofis ortamına uygun bir seçenek olabilir. Bu rengi tercih ederek patronunuzun dikkatini çekebilirsiniz. Tabii doğru sebepler için fark edilmeniz önemli. Bu nedenle, işe geç kaldığınızda kırmızı ruj sürmekten kaçınabilir, önemli bir projenin altına imza attığınızda ise bu rengi gururla dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Sadece renk kurtaramaz 
İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, Olimpiyatlarda kırmızı üniforma giyen takımlar diğerlerine kıyasla daha fazla yarışmada başarılı oluyorlar. Bu sonuca göre diyebiliriz ki; kırmızı, bizleri değerlendiren insanlar üzerinde psikolojik bir etki bırakıyor. Çoğu zaman da kararların lehimize olmasını sağlıyor. Tabii ki kötü bir performans sergilediğinizde kırmızı dudakların sizi kurtarmasını beklemeyin. Ancak arzuladığınız şeye kavuşmak için elinizden geldiğince çalıştığınızda bu renklerin avantajını görebilirsiniz!


Kalp atışı hızlanıyor
Kırmızı; bir erkeğin kan basıncını, nefes alıp verişini ve kalp atışlarını hızlandırarak heyecanlanmasını sağlıyormuş. Bir araştırma için erkek katılımcılara farklı renklerde tişört giyen kadın fotoğrafları gösterilmiş. Çoğu erkek kırmızılı kadınları daha alımlı ve çekici bulduğunu belirtmiş. Kırmızı bir ruj, karşınızdaki erkekte aynı tepkileri uyandırabilir. Ancak unutmayın; renk sizi yalnızca daha çekici kılar. Ona ne kadar zeki ve eğlenceli olduğunuzu kanıtlamak size düşüyor.

Ne demek istiyorsunuz?
Kırmızı renk bilinçaltına pek çok mesaj gönderir. Ancak dudaklarınızı dokunuş veya hareket ettiriş biçiminiz de çok önemli. Uzmanlar, bu hareketlerin sebeplerini deşifre etti.
Bir soru sorulduktan sonra parmaklarınızdan birini dudaklarınıza götürüp orada tutuyorsunuz:
"Cevap vermeme hakkımı saklı tutmak istiyorum."
Üst dudağınızı ısırıp gergin bir hale getiriyorsunuz:
"Gerçekten çok kızgınım."
Limon yemiş gibi dudaklarınızı büzüştürüyorsunuz:
"Söylemek istemediğim bir şeyi ağzımdan kaçırdım."
Sevgilinizle beraberken alt dudağınızın yan kısmını ısırıyorsunuz:
"Tahrik oluyorum."

Kaynak: caferuj.com.tr

✎ Dileklere kavuşmanın etkili yolunu öğrenmek istiyorsanız tıklayın.

0 Yorumlar

Reklam **** Tanıtım
Bumerang - Yazarkafe