İlişkinizi bu 10 yolla koruyun


Aşk dolu başlayan ilişkimizi korumak için biraz gayret gerekiyor. Peki, ilişkimizi derin ve mutlu bir ilişki haline getirmek için neye dikkat etmeliyiz?


Sizi mutlu eden birine âşık olduysanız ne mutlu... Şimdi bu ilişkiyi korumaya dikkat etme zamanı...


Yeni bir ilişkinin ilk dönemleri harikulade geçebilir. Ama eninde sonunda hayatın gerçekleri geri döner. Bu noktadan sonra, ilişkiyi korumak için biraz gayret gerekir. Ünlü yazar Richard Templar, Optimist Yayınları’ndan çıkan ‘Aşkın Kuralları’ isimli kitabında, birliktelikleri, derin ve mutlu bir ilişki haline getirme konusunda tüyolar veriyor. 


AMAÇLAR ORTAK OLMALI
Yaşam tarzı, çocuklar, nerelere gidileceği, ne sıklıkta yolculuk yapılacağı gibi konularda nasıl bir dünya görüşüne sahip olduğunu öğrenmeden biriyle yaşam boyu sürecek bir ilişkiye adım atmayın yeter. Belki şimdi çok uzakta görünüyorlar, ama uzun dönemde ilişkinizin sürekliliği bunlara bağlı olacak.


SEVMİYORSA, BIRAKIN GİTSİN
Sevginizin öznesi ne kadar büyüleyici olursa olsun, sizi sevmiyorsa bu ilişki hiçbir zaman bir şeye benzemeyecek. Bir an sizi sevebileceğini varsaysak bile, onu elinizde tutmak için kırk takla atmaya devam etmeniz gerekecekse, buna değer mi? Sizi olduğunuz gibi seven birine ihtiyacınız var ve bunu hak ediyorsunuz.


SEVMİYORSANIZ, YİNE BIRAKIN
Diyelim ki birlikte olduğunuz kişiyi sevemeyen sizsiniz. Elbette ondan hoşlanıyorsunuz, onun yanında iyi zaman geçiriyorsunuz. Ama onu hiçbir zaman sevemeyeceğinizi biliyorsunuz. Bir iyilik yapın ve acımasız olun. Bu ilişkiyi onu korumak için bitirin. 


İYİ DAVRANIN
Kapıdan girdiğinizde bir arkadaşınızla karşılaşsaydınız, ona kibar davranmayı bir şekilde becerecektiniz. Peki, sevgilinizin farkı ne? O sizin için dünyadaki herkesten daha önemli, o zaman neden en iyi davranışı o görmüyor? Kendinize nasıl davranılmasını istediğinizi ona siz gösteriyorsunuz, bunu iyi yapmaya bakın.


KENDİSİ OLABİLMELİ
Partneriniz size biraz yalnız kalmaya ihtiyacı olduğunu söylediğinde, huysuzlanmak, kıskanmak ve çocukça davranmak yok. Hem onun hem de kendiniz adına mutlu olun, çünkü ilişkinizin her zaman taze kalmasını bu sağlayacak.


KUSURSUZ KUL YOKTUR
Sevgiliniz mükemmel mi? Benimki değil. Eminim sizinkinin de bir sürü kusuru vardır. Horluyor mu? Çekilmez derecede pasaklı ya da takıntılı şekilde titiz mi? Çok mu konuşuyor? Mutfakta hiçbir şey beceremiyor mu? Eh, sevgililer böyledir. Her zaman kusurları vardır. Sanırım bunlarla yaşamayı öğrenmek zorundasınız.


SAYGIN OLUN
Eğer sevgilinizin dışarıda sizinle birlikteyken her zaman başını dik tutmasını ve sizinle gururlanmasını istiyorsanız, tüm davranışlarınızda şunlara yer vermeye dikkat etmek zorundasınız: Doğruluk, dürüstlük, şefkat, anlayış ve nezaket.


BİRBİRİNİZİ DÜŞÜNÜN
Eşinizin mutluluğunu kendi mutluluğunuzun önüne koymak zorundasınız. Özverili olmalı, kendinizi ikinci sıraya koymalısınız, yoksa kavgalara ve açmazlara yol açarsınız. 


ONU KÜÇÜLTMEYİN
Bu gerçekten üzücü ve bunu yapan insanlar tanıdığınıza bahse girerim. Bu kural çok basit. Her ne olursa olsun, aşağıdakileri kesinlikle yapamazsınız: 
1- Birlikte olduğunuz kişiyi gülünç duruma düşürmek, 
2- Onu kötülemek ya da küçük düşürmek, 
3- Ona kaba davranmak, 
4- Ona dair tatsız şakalar yapmak, 
5- Onun yetersizliklerini dile getirmek. 
Bunları değil başkalarının yanında, başbaşayken dahi yapmamalısınız. 


ÖFKENİZİN ÜZERİNE GÜNEŞ BATMASIN
Çocukken annem bana hep bu sözü söylerdi ve ben de nedense bunun, yatağa öfkeli girmemeniz gerektiği, çünkü birinizden birinin o gece ölebileceği anlamına geldiğini düşünürdüm. Eşine küstüğü için gidip misafir odasında yatan ya da yatakta huysuzca birbirine sırtını dönen insanlardan olmamalısınız. Bu tür davranışlar, en hafifinden sıradan ilişkiler içindir. Kurallı ilişkilerde bunlara yer yoktur. İkiniz de her günün sonunda aranızdaki anlaşmazlıkları giderebilecek ve birbirinizi hiçbir şeyin aranızı bozmasına izin veremeyecek kadar sevdiğinizi görebilecek yaştasınız.


Kaynak: pudra.com

✎ Dileklere kavuşmanın etkili yolunu öğrenmek istiyorsanız tıklayın.

0 Yorumlar

Dershane Ankara **** Kızılay Dershane
Bumerang - Yazarkafe