14 Mayıs 2018 Pazartesi

author photo

Son yıllarda belli başlı kavramların hayatımızda çok daha önemli bir yer edindiğini ifade etmek gerekir. Bilindiği üzere özellikle toplumsal hayatı ilgilendiren konu başlıkları çok daha büyük önem arz eder. Gerek toplumsal ve gerekse de bireysel anlamda ortaya çıkan hassasiyet birtakım nedenlere bağlı olarak gelişir. Özellikle yaşanan kötü tecrübeler bu noktada belirleyici etkiye sahiptir.

Toplumsal ve bireysel anlamda ortaya çıkan olumsuzluklar, birtakım eksiklikler ile yakından alakalıdır. Bu noktada güvenlik en başta konu özelliğindedir. Güvenlik olmaksızın herhangi bir konuda birtakım adımlar atmak gerçek manada mümkün olmaz. Güvenlik konusunda en büyük zafiyetlerin sanal ortamlarda söz konusu olduğunu ifade etmek gerekmektedir. Özellikle, kişilerin yada kurumların yüz güze görüşmüyor olması, birtakım noktalarda farklı bir etki uyandırır. Yeteri kadar güvenli bir sistem dahilinde kurulmayan iletişim büyük sorunlara kapı aralar. Sanal sistemlerin güvenlik anlamında yeteri kadar iyi yapılandırılmamış olması, bazı kimselerin kötü niyetini kolay bir biçimde uygulamaya koyabilmesinde etkili olmaktadır. İnternet sitelerinde yapılan alışveriş iletişiminin en büyük girdabı ödeme seçenekleridir. Bu noktada kişisel bilgilerin paylaşılmış olması sorunlara neden olmaktadır. Bu gibi sorunların önüne geçilmesi amacıyla paykwik sistemleri oldukça etkilidir.

Online sistemlerde geçerli olan ödemeler oldukça önemli sorunlara neden olmaktadır. Sanal kartlar bu anlamda yapılan ödemeleri güvence altına alır. Bu noktada herhangi bir kişisel bilgi paylaşımına gerek duyulmaz. Paykwik tam olarak bu amacı taşır. Bu sayede istenene güvenli bir biçimde ulaşılır.

Paykwik uluslararası bir alışveriş imkanını kullanıcılarına sunmaktadır. Tam olarak bir kredi kartı gibi kullanılan paykwik diğer ülkelerin sitelerinde kullanılabilmesi ile diğer kartlardan ayrılır. Sanal kart olarak kullanılan paykwik gerek güvenlik ve gerekse de erişim anlamında önemli bir seçenek olarak piyasaya sürülmüştür.

https://www.paykwik.org

*Bu sitede yazı yayınlatmak için tıklayın!
Önizle
Sosyal Sorumluluk

Bu yazımız için 0 yorumlar


EmoticonEmoticon

Next article Next Post
Previous article Previous Post

Reklam

Önizle
 
Önizleme
Bumerang - Yazarkafe