9 Temmuz 2018 Pazartesi

author photo

Uzakdoğu toplumlarında binlerce yıllık geçmişe sahip refleksoloji batıda yoğun ilgi görüyor. 

Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, dokunmayla gelen mucize olarak nitelendirilen refleksolojiyi neden yaptırmamız gerektiğini 10 maddede açıklıyor:

RAHATLATIR: Refleksoloji derin bir rahatlama terapisidir. Bazı insanlar refleksolojiyi sadece rahatlama kısmından yararlanmak için yaptırırlar.

GENEL RUH HALİNİZİ GELİŞTİRİR: Refleksoloji aslında kutsal bir terapidir. Tüm gün vücut balansınızı kurar ve sizi hastalıklardan korur.

STRESTEN ARINDIRIR: Refleksoloji daha rahat ve dengeli hissetmenizi sağlar. Gün içerisinde kendinize ayırdığınız 1 saattir ve yaşadığınız stres düzeyinizi azaltır.

GERGİNLİĞİNİZİ ALIR: Vücudumuzun her noktasının gün içerisinde ne kadar gerildiğini tahmin edemezsiniz. Vücuttaki gerginliği atmak için refleksoloji en iyi yöntemdir.

KAN DOLAŞIMINI HIZLANDIRIR: Refleksoloji vücuttaki kan dolaşımını güçlendirir. Özellikle de ayak ve bacak bölgelerinde.

VÜCUTTA DETOX ETKİSİ VARDIR: Refleksoloji vücutta detox etkisi yaratır. Bu yüzden refleksoloji tedavisinden sonra toksinlerin atılması için çok fazla su içmek gerekmektedir.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR: Refleksoloji tekniğiyle ve vücudu ısıtma teknikleriyle bağışıklık sistemini güçlendirmek mümkündür.

UYKUNUZU DÜZENE SOKAR: Refleksoloji tedavisine başladıktan sonra daha rahat uyuyacağınızı hissedeceksiniz özellikle tedaviden sonra.

BEYNİNİZİ DİNLENDİRİR: Refleksoloji fiziksel bir terapi olsa dahi duygusal ve zihinsel düzeyde de çalışılabilir. Rahatlamak için kendinize hediye edeceğiniz bir refleksoloji seansıyla aynı zamanda beyninizi de dinlendirir ve yavaşlatırsınız.

ENERJİNİZİ YÜKSELTİR: Bir çok insan kendini tembel hissettiğini söyler aslında. Bu vücudunuzun düzgün çalışamadığını gösterir. Refleksolojinin dengeleyici etkisi aynı zamanda kendinizi enerji dolu ve canlı hissetmenizi sağlar.

*Bu sitede yazı yayınlatmak için tıklayın!
Önizle
Sosyal Sorumluluk

Bu yazımız için 0 yorumlar


EmoticonEmoticon

Next article Next Post
Previous article Previous Post

Reklam

Önizle
 
Önizleme
Bumerang - Yazarkafe