Chester Koltuk Tarzı Nereden Geldi? - Yaşam Cafe

Chester Koltuk Tarzı Nereden Geldi?

1800’lerde Chester terimi, ilk kez bir koltuk yerine kullanılmaya başlandı. Chester aslında en başlarda sıradan bir mobilyaydı. Elimizde bu bilgileri doğrulayan bir kaynak olmasa da bu tarzı geleceğe taşıyan Lord Philip Stanhope’dur.

Varsayılır ki Philip, bir koltuk arayışına girdi ve dönemin sanatkarlarıyla çalışmaya başladı. Bunun sonucunda da kendini geleceğe taşıyacak olan Chester ortaya çıktı. Vasiyeti olarak ise Philip’in tasarladığı Chester bir İngiliz’in evinde yerini aldı ve görenlerin beğenisini topladı.

Ve Philip’ten şimdiye gelen klasik olma yolunda ilerleyen,modası hiçbir zaman geçmeyen chester koltuk takımları günümüzde de olmazsa olmazların başında gelenlerden. Şıklıkta kadınların, konforda da erkeklerin beğenilerini alan chester koltuk takımlarıyla yaşam alanlarınızı faklılaştırabilir, yuvanıza samimi bir aile sıcaklığı katabilirsiniz. Ailemiz, arkadaşlarımız, çocuklarımızla vakit geçirdiğimiz evimizde ve hatta iş yerlerimizde bile tercih edilen Chester koltuk takımları, ünlü düşünür Freud’un dahi bir zamanlar tercih ettiklerindendir. O psikoloji biliminde deneylerini yaparken muayeneleri esnasında dikkatini çeken nokta hastalarının ruhen, bedenen rahat olması, zihinlerini kolay açabilmeleri. Bütün bunları yaparken, uzanmış hastasının yanında oturuyor ve notlarını alıyordu. Anlamıştı ki rahatlığı sağlayan bir koltuk aslında onun terapisinin baş oyuncularından biriydi. O da seçimini chester koltuktan yana kullanıyordu ve bir koltuğun psikologla kesişen anlaşması tam da bu esnada başlıyordu.

Chester Koltuk Takımı Özellikleri

Düz, soft, zıt renkleri; yumuşak dokusu, dikkat çekici detaylarıyla her zevke hitap eden chester koltuk takımları evimizin, ofisimizin her köşesinde çokça tercih ediliyor. Özellikle vintage, modern ve sofistike tarzlar arayanlar için bir çözüm aslında cherster koltuk takımları. Zevkinize ve de tercihinize göre Chester koltuk takımları ikili, üçlü ve berjer tarzlarıyla sizlere sunuluyor. Siz yeter ki isteyin,ne istediğinizi bilin ve kullanım alanınızı belirleyin. Geniş salonlarda dip dibe yer alan koltuklardan ziyade sizlerin nefes almalarını sağlayacak yerinde seçimlerle hem ruh sağlınızı hem beden sağlınız önemsiyoruz. Bunların yanında Chester koltuk denildiği zaman akla koyu kahverengi derisi ile iddialı,ciddi bir görünüme sahip bir tasarım akla gelir. Deri tasarımı olarak günümüzde hala popüler olan deri chester koltuk takımları özellikle çalışma alanları ve ofislerde de dikkat çekici bir görünüm arayanlara yardımcı oluyor. Eğer bu koltuk modellerini ev ortamında kullanmak isterseniz asil ve ciddi duruşunu biraz yumuşatacak, sıcak, hoş bir koltuk battaniyesi ve mini yastıkla kullanabilirsiniz.

✎ Dileklere kavuşmanın etkili yolunu öğrenmek istiyorsanız tıklayın.

0 Yorumlar