Eşiyle alışverişe çıkan erkek sıkılınca ne yapar? - Yaşam Cafe

Eşiyle alışverişe çıkan erkek sıkılınca ne yapar?

Kadınlar dikkat! Erkekler sizinle birlikte alışverişe çıktıklarında 26. dakikadan itibaren sıkılmaya başlıyorlar. Eğer alışverişte geçen zaman içinde erkek acıktıysa ya da susadıysa; daha da vahimi televizyonda bir dizi ya da maçı kaçırıyorsa; "kaynama noktasına" çok daha hızlı ulaşılıyor.

"Para Dağıtan Site" Avantajix.com'un kurucu ortağı Güçlü Kayral'a göre alışveriş, genelde erkekler tarafından katlanılmak zorunda olunan bir kadın hobisi olarak görülüyor.

İngiltere'de yapılan bir araştırmanın sonuçları da kesinlikle bu görüşü destekliyor. Erkek neredeyse ilk mağazaya adımını atar atmaz kadınların bu para harcama eğlencesinden sıkılmaya başlıyor.
Eğer ilk girilen dükkanda -aranan şey her neyse- alınamazsa, erkek bunalmaya başlıyor. Hele ki dükkan dükkan dolaşırken kararsızlık nedeniyle aynı mağazaya birden fazla girmek zorunda kalıyorsa sıkıntısı doruk noktasına ulaşıyor.

-10 erkekten 8'i istemiyor

Araştırmaya katılan 2000 kişinin yorumları ışığında; 10 erkekten 8'i eşiyle birlikte giyim alışverişine gitmenin sıkıcı bir durum olduğunu söylüyor. Yüzde 45'i ise "bedeli ne olursa olsun" eşleriyle birlikte giyim alışverişi yapmaktan kaçtıklarını itiraf ediyor.

Diğer bir yüzde 25 ise, sadece ve sadece kendi giyim ihtiyaçları için eşleriyle birlikte alışverişe çıktıklarını itiraf ediyor.

İlgisini kaybeden erkeklerin yüzde 48'i, partnerine eşlik etmek yerine, mağazanın değişik köşelerinde kendilerine eğlence aramaya başlıyorlar. Sürenin uzaması durumunda ise başka mağazalara geçiş yapıyorlar.

Diğer yüzde 30'luk kısım mağaza dışında oturup beklemeyi tercih ettiğini söylemekte. Bunların içinden yüzde yirmisi de vakit geçirmek için alışveriş yapan diğer insanları izlediklerini itiraf etmekte.

Araştırmaya katılan erkeklerin yüzde 25'i dükkanlar arasında eşini ya da kız arkadaşını takip etmekten bunalıp, partnerini tek başına bırakarak eve yalnız döndüklerini itiraf ediyor.
Erkeklerin neredeyse yarısı, alışveriş merkezinde girdikleri psikolojiden dolayı, karısıyla ya da kız arkadaşıyla gün içinde muhakkak bir sürtüşme yaşıyor.

-Kadınların ikna yöntemleri

Araştırmacıların ortaya koyduğu diğer bir sonuca göre, erkeklerin yüzde 58'i, gün sonunda eşleri tarafından vaad edilen şeyleri kaybetmemek adına, alışveriş gezmesinden zevk alıyormuş gibi yapıyor.

Öte yandan; alışveriş sonrasında yemek ısmarlamak, bir şeyler içmek, ya da bir sonraki alışverişe bu kez yalnız geleceğine söz vermek; kadınların erkekleri sessiz bir şekilde kendilerine eşlik etmesi konusunda ikna etmek için kullandıkları yöntemler arasında yer alıyor.

-Kadınlar da muzdarip

Araştırma, alışveriş sıkıntısından muzdarip olanın sadece erkekler olmadığını ortaya koyuyor. Kadınların dörtte üçü de alışverişin kolay iş olmadığını düşünüyor ve iki saat içinde strese girmeye başladıklarını ifade ediyorlar.

Bu stres ve ilgi kaybının nedeni olarak da -öncelik sırasıyla- alacak hiç bir şey bulamamak, aradıkları şeyi bulamamak ve mağazaların çok dolu olması olduğunu söylüyorlar.

-İnternetten alışveriş en iyi çözüm

Güçlü Kayral'a göre bu araştırmanın ortaya çıkardığı şey, her iki cinsin birbirinden çok farklı sıkılma noktalarının olduğu.

Kayral, "Sonuç olarak internet üzerinden alışveriş ilişkide harmoniyi sağlamak ve stresi minimuma indirmek adına her iki taraf için en iyi çözüm. Alışveriş, hele bir de para iadesi (cashback) sitesi üzerinden yapılıyorsa her iki cinsi aynı anda mutlu edecek bir yöntem bulunmuş olunur" diyor.

Araştırmaya göre,
Erkeklerin "Alışverişten sıkılmanızı tetikleyen şeyler neler?" sorusuna verdikleri en popüler 10 cevap:
• -Partnerimin karar vermesi ya da ne istediğini bulması yıllar alıyorsa
• -Ben ilk girdiğim dükkanda aradığımı alıp çıkarken o hala bakınıyor olduğunda
• -Acıktığımda ya da susadığımda
• -Alışveriş canavarım beni aynı mağazaya bir kaç kez soktuğunda
• -AVM ya da mağaza çok kalabalık olduğunda
• -Bana göre birbirinin aynı görünen şeyler hakkında fikrimin ne olduğunu sorup durduğunda
• -AVM ya da mağaza fazla sıcak olduğunda
• -Dışarıda hava güzel ve ben mağazalar arasında sıkışıp kalmışsam
• -Televizyonda bir şey kaçırıyorsam
-Hava yağmurlu ya da soğuksa

Erkeklerin alışveriş sırasında sıkılınca en çok yaptığı 5 şey:
• -Mağazanın değişik köşelerine gezintiye çıkmak
• -Başka bir mağazaya geçmek
• -Mağazanın dışına çıkıp beklemek
• -Etrafta kendine çekici gelen şeyleri seyretmeye başlamak
• -Yiyecek içecek almaya gitmek

✎ Dileklere kavuşmanın etkili yolunu öğrenmek istiyorsanız tıklayın.

0 Yorumlar