Beyaz gömlek giymenin püf noktaları - Yaşam Cafe

Beyaz gömlek giymenin püf noktaları

Beyaz Gömlek Giymenin Püf Noktaları
Renklerin dilinde güven ve masumiyet anlamına gelen beyaz, aynı zamanda asilliğin ve şıklığın rengi olarak da bilinir. Peki, beyazı giymek için uymanız gereken bazı kuralların olduğunu biliyor musunuz? İşte size birkaç ipucu… 

Olumlu duygular yaratmak istediğin görüşmelerde renklerin psikolojik etkilerinden faydalanabileceğin en güzel kıyafetlerden biri beyaz gömlektir.  

Tabii beyaz gömlek giymenin de püf noktaları var.


- Beyaz gömleği nerede giyeceğinize karar vermeden önce, gömleğinizin temiz ve ütülü olmasına önem vermelisiniz. Özellikle makyaj yaparken boyun bölgesine sürdüğünüz fondötenin gömleğin yakasına bulaşmamasına dikkat etmelisiniz. 

- Beyaz gömleğin en büyük avantajlarından biri ayakkabı ve çanta rengi seçiminde olabildiğince özgür kalabilmenizdir. 

- İş görüşmelerinde çalışkan ve güvenilir bir ifade yaratmak için, ceketinizin içine klasik kesimli beyaz gömlek giyebilirsiniz. Bu seçim, son anda belirlenen toplantılar için kurtarıcınız olacaktır.

- Spor giyinmeyi tercih ediyorsanız kot pantolonunuzun üzerine giyeceğiniz spor kesimli, bele oturan gömlekleri kullanabilirsiniz.

- Feminen bir görüntü elde etmek istiyorsanız beyaz gömleğinizin eteklerini kot pantolonunun içine sokup, kemer takabilirsiniz. 

- Bebe yakalı beyaz gömlekler hafta sonunun tatil havasına oldukça uygundur. 

- Yaz günlerinde, kısa kollu, eğlenceli kesimleri olan beyaz gömleklerinizi sezonun modası kısa şort ve eteklerle kombinleyebilirsiniz. Spor görünüm için gömleğin eteklerini dışarıda, klasik görünüm için içerde kullanmalısınız. 

- Basen bölgen istediğin incelikte değilse ve kısa gömlekler giymek istemiyorsanız yine son iki sezonun modası olan uzun gömlekleri tercih edebilirsiniz. Belinize takacağınız korse kemerler ile hem basen bölgenizi kapatabilir hem de daha ince belli görünebilirsin. 

✎ Dileklere kavuşmanın etkili yolunu öğrenmek istiyorsanız tıklayın.

0 Yorumlar