4 farklı sarı tonunu nerelerde nasıl kullanabilirsiniz? - Yaşam Cafe

4 farklı sarı tonunu nerelerde nasıl kullanabilirsiniz?

Yenilikçi dekorasyon fikirleriyle tüketicinin yanında olan Bi’Boya uzmanları, Bi’Boya renk kartelasını referans alarak hazırladığı sarı tonlarıyla, bu rengin nerede, nasıl ve hangi renklerle birlikte kullanacağına dair detayları tüketicilerle paylaşıyor.

Güneşin rengi olan sarı, samimi ve fark yaratan dekorasyonun aranan renkleri içerisinde yer alırken, bu rengin doğru ve etkili bir şekilde kullanıldığı evlerde, dekorasyonun ön plana çıktığını görüyoruz. Enerji ve mutluluk verici bir etkisi olan sarı renk; salon, oturma odası, antre gibi ortak kullanım alanlarında tercih edilebileceği gibi, yatak odası ve çocuk odasında da kullanılabilir. Bu mekanlarda sarı duvar rengi sayesinde yaptığınız dekorasyon, kolaylıkla sıra dışı hale gelebilir.


Ancak sarı rengi doğru alanlarda doğru tonlarda kullanmamanız durumunda, ise sonuç her zaman başarılı olamayabiliyor.


Cesur tonlar arıyorsanız Hanımeli doğru tercih


Farklı renkleri ve tonları kullanmaktan korkmuyorsanız, deneyebileceğiniz alternatiflerin sınırı yok. Mutfak ve antre için ideal tonlar arasında olan Hanımeli, cesur seçeneklerden biri. Ancak bu denli parlak bir tonu tüm duvarlarda kullanmak yerine, vurgu rengi olarak tercih etmek daha doğru olacaktır.


Klasik bir dekorasyonda, Hanımeli tonlu sarı ile zengin bir duruş yakalayabilirsiniz. Ayrıca Hanımeli sarısıyla yumuşak bir renk geçişi sağlayarak dar mekanlara hareket kazandırabilir, mavi ve gri tonlarla kombinasyon yaparak da kendi tarzınızı yaratabilirsiniz.


4 farklı sarı tonunu nerelerde nasıl kullanabilirsiniz?

İlham veren duruşuyla yenibahar hayatı sakinleştiriyor


Yeşil alt tona sahip olan yenibahar sarı duvar boyası, ilham veren özelliği ile çalışma odasında kullanabileceğiniz seçeneklerin başında geliyor. İnsanın yaratıcı yönünü destekleyen yeşil alt tonlu sarı duvar boyası olan yenibahar rengini, çocukların ders çalıştığı ortamda kullanmaktan çekinmeyin.


Yenibahar sarısının rahatlatıcı etkisi ruh haline pozitif yönlü katkı sağlarken, aynı zamanda sakinleştirici bir ton olması sebebiyle ebeveyn yatak odasında da rahatlıkla tercih edilebilir.


4 farklı sarı tonunu nerelerde nasıl kullanabilirsiniz?

Banyolarda nergis etkisi


Doğru tondaki sarı duvar boyası, hemen hemen her mekanda kullanılabilir. Banyo da bu mekanlardan biri. Sarının dikkat çekici tonlarından olan nergis, banyo dekorasyonunun vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.Mutluluğun tonu olan nergisin, banyolarda kullanımı sıra dışı gibi gelse de siyah ve gri renklerle akılda kalıcı bir hava estiriyor. Nergisle banyonuza ferah bir görünüm kazandırabilir, dilerseniz de nergis ile zıt renkli karolar kullanabilirsiniz. Böylece hem modern hem de özgün bir dekorasyona kavuşmuş olursunuz.


4 farklı sarı tonunu nerelerde nasıl kullanabilirsiniz?

Vazgeçilmez şampanya ile mekanlar genişliyor


Yeteri kadar doğal ışığa sahip olmayan ve küçük metrekareli çocuk odalarında, şampanya tonunu kullanarak mekanın dezavantajlarını avantaja dönüştürebilirsiniz. Şampanya sarısı yılların eskitemediği renklerden biri olmakla birlikte minimal mekanlara ferahlık kazandırıyor.


Özellikle yeşil tonlu salonlarda renk yoğunluğunu kırmak için de bu rengi değerlendirebilirsiniz.


4 farklı sarı tonunu nerelerde nasıl kullanabilirsiniz?

Sarının farklı tonlarını bir arada kullan


Kişiselleştirilmiş bir dekorasyona imza atmak için sarının farklı tonlarının göz alıcı özelliğinden yararlanabilirsiniz. Açıktan koyuya birden fazla sarı tonu sayesinde fark yaratan duvarlara sahip olabilirsiniz. Bunun için Şampanya, Yenibahar ve Hanımeli tonlarını bir arada kullanabilirsiniz. Bu kombinle özellikle


Aradığınız sarı duvar boyasını biboya.com.tr adresinde bulabilir, dilerseniz de ücretsiz gönderilen renk kartlarını talep ederek, hayalinizdeki rengi birebir görebilirsiniz. genç odalarına farklı bir bakış açısı kazandırabilirsiniz.


✎ Dileklere kavuşmanın etkili yolunu öğrenmek istiyorsanız tıklayın.

0 Yorumlar