No Worries aka Erdem Gul RÖPORTAJ / INTERVIEW - Yaşam Cafe

No Worries aka Erdem Gul RÖPORTAJ / INTERVIEW

No Worries aka Erdem Gul RÖPORTAJ / INTERVIEW
Amerika’ daki Türklerin gururu Türk Prodüktör Erdem Gul ile Müzik geçmişi ve geleceği hakkında özel sorular derledik. Global Prodüktörlükte Amerika’da bir Türk Prodüktörün Hikayesi…

Kariyerinde birçok ünlü isim ile başladığı yolda zafere ulaşan Erdem Gul, 2018 senesinden itibaren pek çok DJ ve Prodüktör ile çalıştı. Bu sayede büyük fan kitlesine ulaştı. Fanları da Amerikan Cemiyet dünyasının en ateşli fanlarından oldu, bu arada… 

Erdem Gul Her gün ona, artık Türkçe şarkılarda yapmak istediğini söyleyen yüzlerce mesaj geldiğini söylüyor. Ancak pek çok yurtdışı kaynaklı plak şirketleri ile sözleşme imzalayan Erdem Gul Türkçe şarkı konusunda henüz görüş ayrılıklarında olduğunu belirtiyor. Çünkü başarılı olmak için herhangi bir destekle veya Local Artist olacağına inanmıyor. 

Dünyaca ünlü prodüktörler ile çalışmak, sizi en çok uğraştıran etkenlerden biri oldu mu? 

Evet, bir çok ismin farklı farklı istekleriyle karşılaşmak hem yorucu ve zorluydu hem de gelişim için harika bir iş oldu.

Kaç insan ile çalıştınız? 

Bu zamana kadar bir çok ünlü sanatçı,prodüktör, dj ve müzisyenler ile çalıştım.Her birinin kendine göre bir tarzı duruşu oldu. Genel anlamda ortak kanıya hepsiyle varabiliyorsunuz fakat her zaman kendimden yola çıkarak en iyisini yapmaya ve en iyi contactlar kurmaya çalıştım.

No Worries ve Erdem Gul ismimlerinin tarihi nedir, No Worries’in anlamı nedir?

Erdem Gul 02 Nisan 1992 Hatay doğumlu prodüktör ve DJdir. İsmini ailesinin bizzat Erdem istemesi ile konulmuştur, Erdem Gul adi altinda slap house ve deep house parçalar yaptıktan sonra underground tarzlara yönelen ve bu tarzlarda hayat felsefesini yansıtan No Worries projesini hayata geçirmiştir.

Pek çok takipçiniz sizin için “Türkiye’de Konser verecek misiniz” diyor. Bunun cevabı nedir? 

Zaten şu anda aktif olarak Türkiye de ve Yurtdışında birçok eventler içerisindeyiz. Belirli Tarih skalasında fan kitleme göre hareket etmeyi her zaman sevmişimdir. Türkiye’de konser vermek hem gurur verici hem de kendi adıma bir mutluluk kaynağı.

No Worries aka Erdem Gul RÖPORTAJ / INTERVIEW

KISA KISA 

• En son izlediğim ve son dönemde beni en çok etkileyen film (Yüzüklerin efendisi serisi – 2001-2003) idi.
• Başka bir ülkede yaşayacak olsam Hollanda’da yaşamak isterdim.
• En sevmediğim huyum hırslı ve kararlı olmam.
• Konserini izlediğimde beni havalara uçuran, bana “Ben de sahnelerde olacağım” dedirten o ilk performans Armin Van Buuren’ e aitti. 

✎ Dileklere kavuşmanın etkili yolunu öğrenmek istiyorsanız tıklayın.

0 Yorumlar