Beyaz eşyalar nasıl boyanır? - Yaşam Cafe

Beyaz eşyalar nasıl boyanır?

Beyaz Eşya Nasıl Boyanır?

Evinde daha çok vakit geçirenler ve beyaz eşyalarını daha sık kullananlar için küçük dokunuşlarla büyük değişiklik yapmanın yöntemlerini paylaşıyor. 

İstediğiniz renge kolaylıkla boyayacağınız beyaz eşyanız, evinize bambaşka bir hava katarken yenisini almış hissi yaratacak. Sadece boya ve fırça ile gerçekleştirebileceğiniz bu dokunuş için ihtiyaç duyulan öneriler Koçtaş Yaşayan Evler BLOG’da; tüm malzemeler ise Koçtaş mağazalarında… 

Yaşam alanları için tüm ihtiyaçları tek adreste toplayan Koçtaş, beyaz eşyalarını yenilemek isteyenler için boyama uygulaması ile demode görüntüsünden kurtaracak önerilerde bulunuyor. Bu önerilerle beyaz eşyaları pratik bir şekilde yenilemek mümkün. 

Koçtaş uzmanları, beyaz eşyaları boyamak için farklı boya çeşitlerinin tercih edilebileceğini belirtiyor. Boya alternatifleri arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken unsurları ise şöyle sıralıyor:

Multi Surface (Çoklu Yüzey) Hobi Boyaları: 

Mobilyadan dekoratif objeye kadar pek çok ürünü yenileme imkânı sunan hobi boyaları sayesinde beyaz eşyanızı yenileyebilirsiniz. Akrilik boyaların pratikliğinin yanı sıra kokusunun olmaması da bir diğer avantaj. Fakat bu boyaları tercih ederseniz uygulama sonunda vernik de kullanmalısınız.

Sprey Boyalar: 

Emaye yüzeylere uygulanabilen parlak bitişli sprey boyalar, vernik uygulaması ihtiyacını ortadan kaldırabilir. Oldukça pratik şekilde uygulanan ve en iyi uygulama sonuçlarından birini veren metal yüzeylere uygun sprey boyaların etrafa bulaşmasını engellemek için ise gerekli önlemleri almalı ve dikkatli olmalısınız.

Metal Boyaları: 

En iyi sonucu almanızı sağlayacak ürünlerden bir diğeri ise metal boyaları. Beyaz eşyanın yanı sıra demir kapılar, radyatörler gibi noktaları da boyamanıza yardımcı olabilecek bu boyalar, akma yapmaması ve püskürtme tabancasıyla uygulandığında hızlı kuruması sayesinde avantaj sunabilir.

Yağlı Boyalar: 

Parlak bitişli olması sayesinde vernik uygulamasına olan ihtiyacı ortadan kaldırabilir. Kokusunun olması ve kurumasının uzun sürmesi ise dezavantajlarındandır.

Koçtaş uzmanları, beyaz eşya boyarken gerekli diğer malzemeleri ise şöyle sıralıyor: Sünger boya rulosu ve ince kestirme fırçası (sprey boya kullanmayacaksanız),  vernik (hobi boyası tercih edecekseniz), boya astarı, boya tavası (sprey boya kullanmayacaksanız), maskeleme bandı, koruyucu örtü, zımpara (paslı beyaz eşyayı boyamak için), metal spatula (paslı beyaz eşyayı boyamak için), sentetik macun (paslı beyaz eşyayı boyamak için).

✎ Dileklere kavuşmanın etkili yolunu öğrenmek istiyorsanız tıklayın.

0 Yorumlar