Sımsıcak ürünleriyle dekorasyonda yepyeni bir soluk - Yaşam Cafe

Sımsıcak ürünleriyle dekorasyonda yepyeni bir soluk

Sımsıcak ürünleriyle dekorasyonda yepyeni bir soluk
Tamamen doğal malzemelerle, elde üretilen sımsıcak ürünleriyle dekorasyonda yepyeni bir soluk: Cozy&Soft.

‘Make house to home’ mottosuyla yola çıkan marka, modern stilde dekorasyon anlayışına farklı bir bakış katıyor. El yapımı tasarımlarda detaylara önem verirken, kalitesi gözetilerek üretiliyor. Tamamı pamuk ve ketenden üretilen birbirinden zarif el yapımı tekstil ürünleriyle Cozy&Soft tasarımlarının her biri müşterilerine ulaşırken geri dönüştürülebilir malzemeler kullanılıyor. Ürünler, kraft kağıtlardan markaya özel üretilen zarflarla gönderiliyor. Ayrıca artan kumaş parçaları ürünlerin üzerinde kullanıyor ve kullanılmayanlar da geri dönüşüme gönderiliyor.

Atölyelerinde kadın istihdamını destekleyen ve kadınlarla elbirliği yaratmaya önem veren Cozy&Soft ürünlerin tümü doğal malzemelerle hayat buluyor. Tüm kumaşlar ya pamuk ya da keten seçiliyor ve her biri Oeko-tex sertifikasına sahip.

Yanı sıra iç mimari destek ihtiyacı duyanlara, kendi ürünleriyle ücretsiz iç mimarlık hizmeti de sunan Cozy&Soft’un bütünleşmiş tasarım diliyle yarattığı koleksiyonunda her bir parça birbiriyle kombinlenerek kullanılabiliyor.

Sımsıcak ürünleriyle dekorasyonda yepyeni bir soluk

Cozy & Soft adına ağaç dikimleri:

Cozy&Soft’un yakın gelecekteki hedeflerinden ilki B-Corp sertifikalı bir marka olabilmek. Kadın kooperatifleri ile yakın temaslı çalışmalar yaparak kadın istihdamına daha fazla katkı vermek için elinden geleni yapan ekip, toplam cirosunun belirlenen bir yüzdesini de TEMA Vakfı gibi derneklere bağış yaparak çevremize ve doğaya destek olmayı hedefliyor. Çevreye duyarlı ve sorumluluklarını yerine getirerek her yıl Cozy & Soft adına ağaç dikimlerine destek veren marka, yarattıkları karbon ayak izini de belli ölçüde azaltmak için çabalıyor.

✎ Dileklere kavuşmanın etkili yolunu öğrenmek istiyorsanız tıklayın.

0 Yorumlar