Kimlik kartıyla gidilebilecek yurt dışı tatil önerileri - Yaşam Cafe

Kimlik kartıyla gidilebilecek yurt dışı tatil önerileri

Kimlik kartıyla gidilebilecek yurt dışı tatil önerileri
Türkiye’nin Lider Seyahat Pazaryeri Enuygun.com sadece kimlik kartıyla gidilebilecek seyahat önerilerini bayram planı yapan tatil severlerle paylaştı. Kimlik kartıyla kolayca gidilebilecek ülkelerin görülecek yerler listesinde birçok cazibe merkezi yer alıyor.

Türkiye Cumhuriyeti çipli kimlik kartı ile seyahat edilebilen ülkelerin sayısı artıyor. Listede Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Gürcistan, Moldova ve Ukrayna bulunuyor. Uygun fiyatlı tatil planlarında başı çeken pasaportsuz ülkeler, özellikle bayram tatillerinde yoğun ilgi görüyor. Tatil severlerin kültür, doğa, deniz temalı tatil konseptlerini bulabilecekleri bu ülkelerde görülecek yerlerden lezzet duraklarına, tarihi yapılardan doğal güzelliklere kadar keşfedilecek birçok güzellik bulunuyor.

Kimlik kartıyla gidilebilecek yurt dışı tatil önerileri
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs’a Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 30 güne kadar olan ziyaretleri için çipli kimlik kartlarıyla giriş yapabiliyor. Tarihi ve kültürüyle etkileyici Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne Türkiye’nin her yerinden direkt ya da aktarmalı uçuşlarla ortalama 1,5-2 saatte ulaşılabiliyor. Enuygun.com bayram tatili için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni tercih edeceklere Girne, Lefkoşa, Gazimağusa şehirlerinden birinde kalmalarını ve bu şehirlerin tarihi değerlerini keşfetmelerini öneriyor. Kalınacak şehre göre Girne Kalesi, Bellabais Manastırı, Selimiye Camii gibi cazibe merkezleri de görülecek yerler arasında başı çekiyor. 

Kimlik kartıyla gidilebilecek yurt dışı tatil önerileri
Azerbaycan

Çipli kimlik kartı ile 90 güne kadar kalınabilecek ülkede başta başkent Bakü olmak üzere ziyaret edilebilecek şehirler bulunuyor. Hazar Denizi’nin batı kıyısında kurulu Bakü’de çok sayıda plaj da yer alıyor. Ülkenin bir diğer popüler seyahat destinasyonu olan Gence, etkileyici tarihi, mimarisi ve huzurlu atmosferiyle hem dinlenip hem eğlenebileceğiniz özel bir şehir olarak öne çıkıyor. Ülkemizden pek çok hava limanından direkt uçuşlarla Bakü’ye ulaşabilir ve keşfe başlayabilirsiniz. Bakü uçak bileti alarak bayramda keyifli bir tatil yapabilirsiniz. 

Kimlik kartıyla gidilebilecek yurt dışı tatil önerileri
Gürcistan

Başkenti Tiflis ve yemyeşil şehri Batum ile öne çıkan Gürcistan, bayram tatili için ideal rotalardan. Lezzetli yemekleri, cazibe noktaları ve kültürel dokusuyla öne çıkan Gürcistan’a uçakla ulaşımın yanı sıra Batum otobüs bileti alarak da gitmek mümkün. Enuygun.com bayram tatili için Gürcistan’ı seçeceklere peynirli pide haçapuri ve Gürcü mantısı hinkali yemeden dönmemelisiniz önerisini yapıyor. Batum’u tercih edecekler için gezilmesi gerekenler listesinde Ali ve Nino heykelleri, Batum Botanik Bahçesi ve Argo Teleferiği yer alırken, Tiflis rotasında Parlamento Binası, Tiflis Saat Kulesi ve Nikoloz Baratashvili Köprüsü ilk sırada yer alıyor.  

Kimlik kartıyla gidilebilecek yurt dışı tatil önerileri
Moldova

Doğu Avrupa’nın küçük ve sevimli ülkesi Moldova da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına kapılarını pasaportsuz, vizesiz açıyor. Çipli kimlikle giriş yapıp 90 güne kadar kalabileceğiniz ülkede farklı kültürlerin harmonisini görmek mümkün. Ülkenin başkentine gitmek için Kişinev uçak bileti alarak yolculuğunuzu planlamaya başlayabilirsiniz. Enuygun.com Kişinev’de mutlaka Dendarium Park, Moldova Ulusal Tarih Müzesi ve Stephen the Great Central Park’ın görülmesini öneriyor.

✎ Dileklere kavuşmanın etkili yolunu öğrenmek istiyorsanız tıklayın.

0 Yorumlar