Leopar desen giyerken dikkatli olun - Yaşam Cafe

Leopar desen giyerken dikkatli olun

Leopar desen giyerken dikkatli olun
Bu iddialı deseni giyerken dikkatli olmak lazım çünkü söz konusu leopar olduğunda şıklık ve rüküşlük arasında çok ince bir çizgi bulunuyor.

Leopar desenli kıyafetleri giyerken dikkatli olmak gerek. Bu desenle fazla aksesuar kullanırsanız rüküş olur, vücut yapınıza uygun giysiyi seçemezseniz de kusurlarınızı ortaya çıkarırsınız 

Estetik vücut yapıları ve puanlı parlak kürkleriyle dikkat çeken leoparlar modacıların da vazgeçemedikleri ilham kaynaklarından biri. Bu nedenle de hemen hemen her kadının gardırobunda leopar desenli bir kıyafet ya da aksesuar var. 

Ancak bu iddialı deseni giyerken dikkatli olmak lazım çünkü söz konusu leopar olduğunda şıklık ve rüküşlük arasında çok ince bir çizgi bulunuyor. Fazladan takılan bir bilezik sizi rüküş yaparken, sürülen doğru renk rujla şık olabiliyorsunuz. 

Leopar desen giyerken dikkatli olun

Leopar zamansızdır 

Leopar desenli kıyafet ve aksesuar almanın mevsimi olmaz. Moda dergileri "Bu yıl leopar moda olacak" şeklinde başlıklar atsa da kulak asmayın. Eğer bir leopar meraklısıysanız hangi mevsimde olursa olsun hele indirime denk geldiyseniz düşünmeden beğendiğiniz marka 
ve tasarımcıların leopar desenli ürünlerini alın. Unutmayın, klasiklerin modası asla geçmez. 

Klasik ya da spor fark etmez 

Leopar desenli kıyafet ve aksesuarlarla istediğiniz tarzı yaratabilirsiniz. Burada önemli olan leoparı neyle kombine ettiğiniz. Odaklanacağınız nokta da sınırı aşmayıp rüküş olmamak. Örneğin klasik ve şık bir görünüm için leopar desenli saten bluzunuzu siyah kumaş pantolonunuzla giyebilirsiniz. Ayrıca leopar desenli ayakkabı, şal ve çanta gibi aksesuarları jean pantolonlarınızla kombinleyerek daha spor bir tarz da yaratabilirsiniz. 

Leopar desen giyerken dikkatli olun

Abartıdan uzak durun 

Leopar giydiğiniz her ortamda fazlasıyla ilgi çeker. Dikkatli olun ve ipin ucunu kaçırmayın. Baştan aşağıya leoparlı şeyler giyerseniz orman kaçkını gibi gözükebilirsiniz. Unutmayın ki bazen "Ne kadar az o kadar iyi"dir. 

Kırmızı ruj için mükemmel zamanlama 

Leopar desenli elbiselerle fazla makyaj yapmayın ama dudaklarınızı bir aksesuar gibi kullanmaktan da kaçınmayın. Cildinizi açık renk fondötenle pürüzsüzleştirdikten sonra vahşi imajınızı tamamlamak için en kırmızı rujunuzu sürün. Tabii seksi ve dişi olmayı seviyorsanız. 

Sade olun 

Leopar desenli kıyafetlerle rüküş gözükmemek için fazla aksesuar kullanmaktan kaçının. Hatta hiç kullanmayın. 

Leopar desen giyerken dikkatli olun

Acemiler aksesuarla başlasın 

Daha önce leopar deseni giymediyseniz ve bu konuda ısrarcıysanız işe aksesuarlarla başlayın. Leopar desenli çantalar, ayakkabılar, fular ve kemerler bu desene alışmak için ideal. Siz de Kate Moss ya da Jessica Simpson gibi kot pantolonunuzun altına leopar desenli babetlerinizi ve topuklularınızı giyebilir, Sienna Miller gibi leopar desenli şalınızı yanınızdan ayırmayabilirsiniz. Bu arada Süreyya Yalçın'ın görüntüsünü aklınıza getirip "Her defasında sadece bir leopar" kuralını uygulamayı da unutmayın. 

Vücudunuzda öne çıkarmak istediğiniz bölgeyi belirleyin 

Leopar hem fazlasıyla dikkat çektiği hem de vücudu olduğundan daha iri gösterdiği için giyerken vücut yapınızı dikkate alın. Örneğin kalçalarınız iriyse leopar desenli dar bir elbise giymeniz çok akıl kârı değil. Tabii süper model kıvamında bir vücudunuz varsa o ayrı. 

✎ Dileklere kavuşmanın etkili yolunu öğrenmek istiyorsanız tıklayın.

0 Yorumlar