İnanılmaz kozmetik hurafeleri... - Yaşam Cafe

İnanılmaz kozmetik hurafeleri...

İnanılmaz kozmetik hurafeleri...

Güzelleşmek için kulaktan dolma bilgilerle her yolu deneyen kadınlar, bunun bedelini bakın nasıl ödüyor? 

Estetik ve Plasitk Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Tuğrul Turan, kozmetik hurafelerini anlattı.

Asit içeren kremler göğüsleri büyütmez!

Meme büyütmeleri için başvurulacak tek yol; silikon meme protezleridir. Meme büyütme haplarının ve kremlerinin, büyütme veya dikleştirme için etkili olduğu söylenemez. Silikon dışındaki yağ enjeksiyonlarının etkinliği ise her zaman geçicidir.

Hemoroid kremi göz torbalarını yok etmez!

Gözaltı kremleri, sarkmış ve kırışmış gözkapaklarında yararsızdır. Yaşlanmayla birlikte göz kapaklarındaki cilt genişler, gevşer ve yüzeyi artar. Bu fazlalaşmış cildi ortadan kaldıramayan hiçbir krem ve alet faydalı değildir. Gözaltında oluşan torbalar; yağ keseleridir. En iyi kremlerle dolu bir havuzda yüzülse dahi, bu torbalar azalmaz. Gözaltı torbalarından kalıcı olarak kurtulmanın tek yolu; ameliyattır.

Botoks kırışıkları önlemede kalıcı bir etki sağlamaz!

Botoks, yüzdeki mimik kaslarını 6 ay geçici felce uğratır ve yer etmemiş çizgileri dinlendirmek için eşsiz bir yöntemdir. Ancak etkisi kalıcı değildir. Bu yöntemin dönem dönem tekrar edilmesi gerekir. Sarkmış ve yerleşik çizgileri olan yüzlerde ise, botoks hiçbir yarar sağlamaz. Sanılanın aksine botoks ile burnun ucunu veya memeleri kaldırmak da kesinlikle mümkün değildir.

Lifting kremleri yüzü ve cildi gençleştirmez!

Sarkmış, genişlemiş ve gevşemiş bir yüz derisini yok edemeyen hiçbir krem, alet veya yöntem; yüzün derisini tatmin edici düzeyde gençleştiremez. Ayrıca sarkmaları ve çizgileri de yok edemez. Deri fazlalaşmıştır ve bu deri ciltte bulunduğu sürece, en iyi kremler yıllarca kullanılsa bile fayda etmez. Yüz germe ameliyatının alternatifi yoktur.

Hiçbir antiaging ürünü yaşlanmayı engelleyemez!

Hep genç kalmak için tercih edilen antiaging ürünleri beklenen etkiyi vermez. Çünkü cilt zamanla elastikiyetini kaybeder. Bu etki en belirgin olarak yüzde gözlenir. Cildin yaşlanmasını ancak vücut içinden alınacak önlemlerle ve kısmen botoksla erteleyebilirsiniz. Cildin yüzeyine sürülecek ya da hemen altına iğnelerle verilecek bir krem ya da ilaç, yaşlanmayı önlemez. Sadece cilde geçici bir dirilik kazandırır.

Çatlakları geçirmenin yolu bugüne kadar bulunamadı!

Çatlakları ve yanık ya da yara izlerini yok eden bir yöntem yoktur. Size bunları yok edeceğini söyleyen kişilerden uzak durun. Çatlaklar, deri altındaki yara izleridir. Bunlar; sporla ya da başka bir yöntemle geçmeyen izlerdir.

Bölgesel zayıflamada en etkili yöntem liposuction’dır!

Bölgesel zayıflama için tek gerçek yol liposuction’dır. Diğer ilaç, iğne ve aletlerin tamamı yararsızdır. Bu yöntemlerin hiçbiri, liposuction ile karşılaştırılamaz. Hepsi liposuction’ın yanında önemsiz kalır. Bölgesel zayıflamada hiçbir yöntem liposuction’a alternatif olamaz!

Bitkisel ürünler sağlığı tehdit eder!

‘Bitkisel ürün’ ve ‘doğal ürün’ kavramları artık insan sağlığını tehdit eder bir konuma geldi. Bu ürünler tehlikeli de olabilirler. Sanılanın aksine ısırgan otu saçları gürleştirmez veya karınca yağı yumurtasıyla epilasyon yapılmaz. Ya da Aloe Vera içildiğinde, cilt güzelleşmez. Bitkisel ürünlerle zayıflamaya çalışmak da, son derece tehlikelidir.

Vücuda ek vitamin desteği gereksizdir!

İnsan vücudunun günlük gereksinimleri olan protein, yağ, karbonhidrat ve vitaminleri bütün doktor ve diyetisyenler bilir. Hiçbir bilirkişinin elinde farklı bir mucize diyet ya da sağlıklı yaşam reçetesi yoktur. Pazarlanan mucize reçeteler yararsızdır. Dengeli beslenen biri, zaten yeterince vitamin alır. Ek vitamin desteği gereksizdir, alınırsa da vücuttan atılır.

Havuç yiyerek bronzlaşılmaz!

Havuca turuncu rengini içindeki karoten maddesi verir. Deriyi ise melanin bronzlaştırır. Kanda aşırı derecede karoten olması; insanı bronz değil, sarı yapar. Havuç, yanarak bronzlaşmış deriyi bronz tutamaz. Kalıcı bronzluk için hiçbir yararı yoktur.

✎ Dileklere kavuşmanın etkili yolunu öğrenmek istiyorsanız tıklayın.

0 Yorumlar